Mi is a frontend fejlesztés? A weboldalak felhasználói oldalának funkcionális fejlesztése és összekapcsolása a háttérben futó folyamatokkal. A frontend fejlesztő tehát weboldalt fejleszt, valamint felelős azért, hogy a weboldal interaktívan tudjon kommunikálni a felhasználóval, dinamikusan töltse be és módosítsa a különböző felületeket és tartalmat úgy, hogy közben ne csorbuljon a legfontosabb: a felhasználói élmény!
Junior Frontend fejlesztő szakképesítésünkön valóban komplex szakmai ismereteket sajátíthatsz el:
A tanfolyam keretében megismerkedhetsz:
A Junior Frontend fejlesztő szakképesítés az OKJ-t követő új felnőttképzési rendszer része, így a tanfolyam sikeres teljesítését követően - független akkreditált vizsgaközpontban - államilag elismert bizonyítványt is szerezhetsz! Várunk online és tantermi oktatással is.
A tanfolyamokat indítani a fentebb kiírt tervezett időpontokban megfelelő létszám esetén tudjuk, ennek hiányában a tervezett kezdési időpontot későbbi kezdésre módosítjuk.
A tantermi oktatásnak megfelelően tanulhatsz az élő online közvetítésekkel. Kényelmesen otthonról, vagy akár utazás közben is.
Kattints ide az online oktatás megkezdéséhez szükséges útmutatóhoz. Tanulmányozd át miként csatlakozhatsz könnyedén oldalunkról ingyen letölthető program segítségével.
A tanfolyam képzési díja fizethető egy összegben, két részletben vagy havi KAMATMENTES részletekben is, amennyiben a képzési idő meghaladja az 1 hónapot.
Ezt a lehetőséget minden résztvevőnek biztosítjuk.
Az államilag elismert informatikai szakképesítések az elmúlt időszakban nagy változáson mentek keresztül,
Erre a tanfolyamra igénybe veheted az akár 0%-os Képzési Hitelt! A Képzési Hitelről bővebben: ITT olvashatsz.A programozás,
Erre a tanfolyamra igénybe veheted az akár 0%-os Képzési Hitelt! A Képzési Hitelről bővebben: ITT olvashatsz.
Erre a tanfolyamra igénybe veheted az akár 0%-os Képzési Hitelt!A Képzési Hitelről bővebben: ITT olvashatsz.
1. hálózatok, Webszerkesztés és bootstrap
Az első modul keretében megismerkedünk a hálózatok alapjaival és a webszerkesztés világával, minden webfejlesztő legalapvetőbb eszközével, így szerkezetileg tudunk felépíteni weboldalakat, statikusa tartalommal ellátva, megfelelően design-olva, a Bootstrap adta lehetőségeket is felhasználva.
2. programozási logika és clean code
Ugyan sok embernek újdonság, de a webfejlesztés a szoftverfejlesztés egy alágazata, mely kifejezetten a webre szánt tartalmak, azon belül is a webes alkalmazások létrehozásával foglalkozik. Ennek tükrében minden webfejlesztőnek tisztában kell lennie a programozás alapjaival, hogy az itt tanult elveket tudja érvényesíteni webes alkalmazásaiban is.
3. NATÍV JAVASCRIPT
Mivel is kezdenénk a webfejlesztés megtanulását, ha nem a JavaScript-tel, a jelenleg egyik legtöbbet felhasznált, legsokoldalúbb programozási nyelvével. A JavaScript eredeti célja, hogy dinamizálja a kliens oldalon látható weboldalt, hogy az minél felhasználóbarátabb és élménydúsabb legyen, mára azonban szerver oldali és egyéb fejlesztési lehetőségei is elterjedtek. Megismerjük tehát eredeti célkitűzését a mai modern formájában.
4. angular
Már képesek vagyunk weboldalt létrehozni, mely szerkezetileg és látványvilágban megfelel elvárásainknak, illetve ismerjük a programozási alapelveket is. Következő feladatunk megismerni a JavaScript programnyelvet, amely eddigi statikus tartalmainkat dinamikussá teszi és egyben a frontend fejlesztés alapköve is.
5. Verziókezelés (GIT) és publikálás
Lefejlesztett kódjainkat kezelhetjük lokálisan, vagy szerveren is, de minden esetben fontos, hogy az egyes változatok, egyes döntési lépések visszavonhatók, visszaszerezhetők legyenek, hiszen a fejlesztés olyan irányt vehet, amelynél a manuális visszaforgatás már lehetetlen. A verziókezelő rendszerek, ezen belül is a GIT pontosan ebben tud minket segíteni. Elkészült programjainkat, weboldalainkat pedig publikálni is szeretnénk, ennek lehetőségeit is sorra vesszük.
6. nosql adatbázisok és azok kezelése
Nincs weboldal tartalom nélkül. A weboldalunk lehet bármennyire is szép és okos, azonban, ha nincs rajta tartalom, sem felhasználásban, sem pedig üzemeltetésben nem lesz hosszútávon profitábilis. A modul keretében megtanuljuk a NoSQL rendszereket felhasználni, hogy képesek legyünk nagy mennyiségű adatot kis energiabefektetéssel kereshetően megjeleníteni a felhasználónak.
7. node.JS
Az Angular teljes felhasználásához viszont fontosak a modulok, melyeket előre be kell töltetni és szerver oldalon az NPM (Node Package Manager) segítségével kell konfigurálni. Az NPM használata mellett pedig alapszinten betekintünk a Node.JS kezelésébe is.
8. OAUTH használata
A felhasználók azonosítása minden esetben egy fontos folyamat különböző üzleti célok eléréséhez. Azonban a beléptetés és a munkamenet kezelése minden esetben komoly védelmi intézkedéseket és biztonsági kockázatokat rejtett magában. A nyolcadik modul keretében megismerkedünk az OAUTH nyílt engedélyeztetési szabvánnyal, hogy ezt korszerűen más rendszerekkel összehangolva is képesek legyünk kialakítani.
9. Unit tesztelés
Miután a frontend webprogramozásba beletanultunk, láthatjuk, hogy lehetőségeink tárháza végtelen. Azonban a végtelen lehetőség végtelen programkódot, ez utóbbi pedig végtelen hibát eredményezhet, melyeket a lehető leghatékonyabban kell kiszűrnünk. Bár hibátlan program nem létezik, de megfelelően tesztelt igen! Ebben a modulban részletesen tanulunk az egységtesztek, avagy unit tesztek megírásáról és futtatásáról.
A képzés sikeres teljesítését követően független akkreditált vizsgaközpontnál államilag elismert bizonyítvány szerezhető. A vizsgára bocsátás feltétele: a szakmai képzés követelményeinek igazolásáról a képző intézmény által, a felnőttképzési adatszolgáltatási rendszerben kiállított tanúsítvány.
A vizsgafolyamat további részleteivel kapcsolatban keresd oktatásszerveződet!
Hálózatok alapjai
Hálózatok csoportosítása
Hálózatok rétegződése
Ismerkedés különböző szerkesztőeszközökkel
HTML (Hyper Text Markup Language) leírónyelv megismerése
HTML szerkezeti elemei
CSS (Cascading Style Sheet)
HTML 5 megismerése
A JavaScript és jQuery kliensoldali programozásinyelvek alapjainak megismerése
Weboldalak helyes kialakítása, SEO (Search Engine Optimization)
Komplex statikus weboldal kép váltójának elkészítése
Komplex statikus weboldal – aloldalak
Reszponzív oldalak kialakítása
Bootstrap
BootstrapZero ismertetése, felépítése
Programozás történelme
Programnyelv generációk
Programnyelv fogalma, csoportosíthatósága
Strukturált programozás alapfogalmai
Algoritmusok fogalma / felhasználása
Programozási technikák / paradigmák
Clean Code elvek
Ismerkedés a JavaScripttel
Nyelvi alapok
Tömbök és vezérlési szerkezetek
Alprogramok
Objektumok és Prototípusok
A DOM (Document Object Model) kezelése
Események
Űrlapok
Tesztelés és hibakeresés
A funkciókról bővebben
AJAX
Mi is az Angular
Első lépések
Angular alapjai, avagy TypeScript megismerése
Ismerkedés az Angularral
Verziókezelés lényege, alapjai
Verziókezelő rendszerek típusai, működése
A Git verziókezelő megismerése
Git alapú verziókezelő rendszerek és szerverek megismerése
Weboldalak publikálása
Mik azok a NoSQL rendszerek
Felhasználási logika
A NoSQL adatbázisok háttérlogikája
A FireBase felhő alapú NoSQL rendszer megismerése
Gyakorlati alkalmazások
Implementáció Angular programba
Mi is a Node.JS
Node Core
NPM (Node Package Manager)
Web szerver készítése
OAuth bevezetése
OAuth protkoll áttektintése
OAuth Tokenek
Rendszer rétegződések védelme
Kliens típusok
Biztonsági kérdések és beállítások
Mi is az a unit-, vagy egységteszt?
A fekete doboz (Black Box) tesztek jellemzői
Egységteszt rendszerek megismerése
Hogyan írjunk egységtesztet?
Eredmények kiértékelése
Dokumentáció
A Junior front-end fejlesztő, - a SEO szempontokat betartva - szabványos HTML kódokat ír, szemantikus elemeket használ. A gyakorlatban alkalmazza haladó CSS ismereteit. Responsive weboldalakat készít és a gyakorlatban alkalmazza a mobile-first szemléletmódokat. A stílusok hatékonyabb, gyorsabb megírásához CSS preprocesszort és CSS keretrendszert használ. JavaScript ismeretei felhasználásával kódolási konvenciókat és a tiszta kód elveket követve, egyszerűbb algoritmizálási feladatokat old meg. Alkalmazásokat fejleszt JavaScript keretrendszer/könyvtár segítségével, illetve unit teszteket ír és olvas munkája ellenőrzéséhez. Verziókövető rendszert használ a csoportos és/vagy egyéni projektjei során. Build eszközt használ a projekt elkészítése, összerakása során. Rutinszerűen használ egy integrált fejlesztőeszközt.
Résztvevői elégedettség mellett további 3 érv szól mellettünk
Munkatársaink készséggel támogatnak, hogy a legjobb döntést hozhasd meg. Az igényeidre és céljaidra legmegfelelőbb képzést fogjuk csak javasolni számodra. Képzéseink között számos egymásra épülés segíti, hogy a kezdeti tudásodnak megfelelő lépcsőről indulva juss a csúcsra.
Időpontjaink szervezésénél figyelembe vesszük, hogy képzéseink munka vagy iskolai tevékenység mellett is elvégezhetőek legyenek hétköznapi és hétvégi időbeosztás szerint. A tantermi képzések mellett az online szervezés is nagy segítségedre lehet, hogy megspórold az utazással járó időt és fáradtságot.
Gyakorlatorientált képzéseink keretében igyekszünk az optimális óraszámok mellett a maximumot nyújtani neked úgy, hogy pénztárcabarát legyen számodra. Részlefizetési konstrukciókkal, képzési hitel lehetőséggel és igénybe vehető kedvezményekkel támogatunk céljaid elérésében.
Folyamatosan figyelemmel kísérjük a képzésen résztvevőink igényeit és a munkaerőpiac folyamatosan változó elvárásait. Ennek köszönhetően oktatóink számára is megadjuk a támogatást, hogy számodra is a legtöbbet nyújthassák.
A jelenlegi oktatási platformok komoly átalakuláson mentek át az elmúlt években. Büszkén kijelenthetjük, hogy mind a tantermi, mind az online oktatásban nyújtott minőségünk a legkorszerűbb szemléletek és igények mentén fejlődik.
Átadható tudásunk mellett a technikai eszközök használatában is megteszünk mindent, hogy profi minőséget biztosítsuk számodra és képzéseinken való részvételed problémamentes és élvezetes legyen.
Az indulás előtt legkésőbb 1 héttel várjuk a jelentkezéseket. De ha sikerült eldöntened, hogy szeretnél részt venni a képzésen, akkor célszerű minél hamarabb leadni a jelentkezésed, mert előfordulhat, hogy betelik a csoport létszáma.
Természetesen van lehetőség részletfizetésre. A mértéke az időbeosztástól függ. 1 hónapnál hosszabb tanfolyamoknál havi kamatmentes részletfizetésre van lehetőség.
A havi részleteket minden hónap végig kell befizetni. Ezt megteheted az ügyfélszolgálatunkon készpénzben vagy bankkártyával, de ha szeretnéd, akkor választhatod az átutalást is.
Amennyiben van más futó tanfolyamunk, akkor ott pótolhatod, vagy az oktató elküldi mit vettek azon a napon, amikor nem voltál.
Elektronikusan letölthető jegyzeteket fogsz kapni. Ehhez a hozzáférést az első oktatási napon kapod meg. A jegyzetek díja benne van a képzés díjában.
Gyakorlatorientált képzéseket tartunk, így könnyen el tudod sajátítani az ismereteket. Otthoni gyakorlás is ajánlott.
Az Árpád híd közelében vagyunk. Itt áll meg a 3-as metró, az 1-es villamos, illetve az alábbi buszok is: 26-os, 32-es, 34-es, 106-os. Az utcán parkolásra is van lehetőség, melynek a díja 450 Ft/óra.